meb akademiNeslihan TELLİ (İstanbul)

İK Departmanı ile ilgili sadece merakımdan dolayı bildiğim sınırlı bilgimin üzerine düşündüğümden çok daha fazlasını eklediniz. Eğitimimiz sayesinde İK ya bakış açım değişti. Bu eğitim bana yalnızca İK açısından değil, hocamızın gerçek bir eğitmen olması, kendini sürekli geliştirmesi, vücut dilini çok iyi kullanması ve deneyimlerinden bize gerçek hayatta unutamayacağımız bilgiler aktarmasıyla çok kalıcı oldu.
MEB AKADEMİ ile İK Uzmanlık Eğitimini aldığım için kendimi özel hissediyorum. Bu eğitim başta benim insan ilişkilerimde ve gireceğim işte çok büyük bir artı. Bu bilgileri bana hayatımda kalıcı olacak şekilde aktardığınız için çok teşekkür ederim.
 meb akademi
Fatih KALKAN (İstanbul)

Bugün İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlık dersimizin eğitimleri ile son dersimiz, gönül isterdi ki daha çok zaman geçirelim. Eğitmenlerimizin anlattıkları her konuyu sorgulamaları beni çok etkiledi. Bu sebepten ötürü eğitmenlerimizin ders anlatış şekilleri beni çok etkiledi ve bu benim şansım olsa gerek diye düşündüm. Eğitimin içeriğinin anlaşılır ve kalıcı olması için tüm uygulamaları ustalıkla kullanıyor ve biliyorlar. Katılımcıyı konuya çekmeyi çok iyi başarıyorlar.

Başarılarınızın devamını dilerim.
 katılımcı görüşleri
 Tülay ÜÇKARDEŞ (İstanbul)

Bu eğitim süresinde kendimde olan eksiklikleri tespit etmeme, farkındalık yaratarak İK eğitimini hem sözel hemde uygulamalı olarak öğrenmeme sebep oldu. Hocalarımızın samimi, içten ve öğretme isteği ile dolu olduğu aşikardır. Dikkat ölçme, öğretiklerini eneyerek eğitime büyük katkısı olduğunu düşünüyorum. Bu kadar dolu ve bildiklerini bu kadar yalın bir şekilde v örnekleme yaparak anlattıkları için kendilerine teşekkür ederim.İyi ki tanımışım, iyiki yolum düşmüş, iyi ki bu eğitimi almışım. Kesinlikle çok faydası olduğunu düşünyorum. (En önemlisi farkındalık yarattı.)
KATILIMCILARIMIZIN TAVSİYE ETTİKLERİ MEB ONAYLI EĞİTİMLERİMİZİ İNCELEDİNİZ Mİ?

Devamını oku...

ne dedilerSelma YÜKSEL / Yönetici Asistanı İşimi daha iyi ve doğru bir şekilde yapabilme adına aldığım eğitim için kurumunuzun seçilmesi çok doğru bir adım oldu benim için.

Melek hanım ve Bahar hanım, hayatıma sihirli dokunuşlar yaptınız. Güler yüzlü, işini seven, insanı seven yönlerinizle katkılarınız büyük. Her şey çok profesyonelce, Melek Hanım'ın kendisini, sunumunu, zaman kullanımını, deneyimlerini bize aktarışını, özel bir danışmandan eğitim almanın keyfini çok beğendim. Bu eğitimin benim için çok yararlı olduğunu ve gerçekten bana deneyim kattığına inanıyorum.
Sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

 

katılımcı görüşleriSERVET GÜNEY İnsan Kaynakları Direktörü ÇEDAŞ (Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.) Eğitim Merkezinizde eğitim almış olmaktan ve değerli hocalarım Cumali Bey ve Melek Hanımla tanışmış olmaktan son derece mutluyum. Yaptığım iş nedeni ile hem eksiklerimi gidermek hem de bilgilerimi toparlamak için Cumali Hocamdan İnsan Kaynakları eğitimi aldım. Bu eğitim hocamın tarzı, bilgeliği ve insaniyeti ile birleşince muazzam verimli geçmişti. Bana kazandırdıklarından ötürü kendisine ve kurumuna saygı ve sevgi ile şükranlarımı sunarım. Ayrıca hocalarımın, eğitim sonrasında gösterdikleri destek, dostluk ve bilgi paylaşımları nedeni ile de kendilerine teşekkür ederim. 

İlknur Argüç - (Teknik Kağıt Ürünleri San. ve Tic. Ltd Şti) Sizlerce hazırlanmış olan eğitim ve içeriklerinin; güncel, konunu özünü / temelini anlatmaya ve pratik uygulamaya yönelik olarak hazırlandığını düşünüyorum. Aldığım eğitimler Finans Yönetimi, Maliyet Muhasebesi, Dış Ticaret, İnsan Kaynakları/Sosyal Güvenlik-Bordro Özlük Eğitimi benim için faydalı oldu ve benden görüş isteyen kişi veya firmalara sizleri öneriyorum.

katılımcı görüşleriBeste YELALDI Öncelikle eğitimden çok memnun kaldım ve eğitimden sonra çalıştığım is yerlerinde fazlasıyla faydasını gördüm. İnsanlar benimle çalışmaktan ve iş yapmaktan memnun kaldıklarını söylüyor. Ben de şunu söyleyebilirim bu kadar samimi bu kadar insancıl bir ortamda ücret değil hizmet odaklı olduğunuz için size büyük saygı duyuyorum. Ayrıca Yakın zamanda çeşitli konular hakkında görüşmek üzere ziyaretinize gelmek isterim. Sevgi ve saygılarımla.

Yonca Değerli (ORO İlaç A.Ş.) Bu kurumdan aldığım sertifika sayesinde öncelikle İnsan Kaynakları Personeli unvanım İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak değişti. Daha önce basit bir şekilde takip ettiğim işlerimi daha detaylı hale getirdim. Detaydan kastım personel özlük dosyasından başlayıp, personelin işten ayrılma sürecine kadar olan tüm işlemlerden bahsediyorum. Personelin eğitimi, performansı, kariyer planı vs konularında hakimiyetim yoktu şu an bu konularda rahatlıkla çalışabilecek kapasitedeyim. Ayrıca aldığım bordro eğitimi de çok işime yaradı hiç bilgim yoktu sizin el hepimize ayrı ayrı hesaplatmanız sayesinde muhasebe programlarına bağlı kalmıyorum rahatlıkla kendimi kontrol edebiliyorum. Her şeyden önemlisi eğitmenlerimizin samimiyetiniz yaklaşımınız her şeye bedeldi teşekkür ederim.

Funda Avyüzen Koloş - (Teknik Kasa A.Ş.) Aldığım eğitim sonucunda, kariyerimde yeni bir kapı aralamış oldum. 10 yıldır çalıştığım firmamda 1 yıl önce insan kaynakları departmanı kurulmasına karar verildi ve bu göreve ben atandım. Aldığım eğitim sonrası; mülakatlar, özlük dosyaları bordro işlemleri ve performans değerlendirmeleri gibi önemli ve temel işlemleri aktif bir şekilde yürütmekteyim. Özetlemem gerekirse aldığım verimli ve etkin eğitim sayesinde kurduğumuz yeni departmanımızda belirlediğimiz hedeflere ulaştık. Eğitim sonrasında ne zaman desteğe ihtiyacım olsa güler yüzlü yaklaşımınızla cevaplandırdınız beni bunun için de teşekkürü bir borç bilirim.

Burcu Öklük – (Kale Kimya A.Ş.) Finans Yönetimi Uzmanlık Eğitimi benim için çok iyi oldu mali analiz bölümünde öğrendiklerimi şuan raporlama tekniği ile kullanıyorum şirketin kar zarar raporlarını ve diğer raporlarını hazırlıyorum.

Filiz Tüzün İnsan kaynakları eğitimi herkesin alması gereken bir eğitim diye düşünüyorum, Benim içinde faydalı oldu, bildiklerimi pekiştirdim, eksik bilgilerimi tamamladım, Her şeyden önce Sizin gibi değerli insanlarla tanıştım, kursa katılan arkadaşlarla güzel dostluklarımız oldu. Kurstan sonrada hepimize verdiğiniz destek içinde ayrıca teşekkür ederiz.

İNSAN KAYNAKLARI UZMANLIK EĞİTİMİ

 

Melisa GÜRBAYIR: Meb Akademi’den İnsan Kaynakları eğitimi aldım. Hocamız Cumali Hocamın büyük gayreti ve desteği ile çok faydalı ve dolu dolu bir eğitim oldu. Fakat eğitimin bu kadar işime yarayacağını düşünmemiştim açıkçası. Daha çok meb onaylı sertifika almak amacındaydım.

Geçen gün iş yerinde yaşadığım bir olaydan sonra bu yazıyı yazmaya ve MEB Akademi’ye göndermeye karar verdim. Umarım sitede yayınlanır.

Özellikle şirkette yaşanan pek çok problemin insan kaynakları departmanı tarafından çözülmesi gerektiği ön yargısı genelde biz ik profesyonellerinin en ciddi handikaplarından birisidir. Sizler de benzer sorunlar yaşamışsınızdır. Üst yönetimin aldığı kararların sebep olduğu bazı yasal problemleri de aşmak insan kaynakları profesyonellerine düşer.

Meb Akademi’den yani değerli hocamdan iş sözleşmeleri ve iş akitlerinin feshi konusunda aldığım bilgiler çok işime yaradı gerçekten. Hocamız tecrübelerini de bizimle paylaştığı için yaşanan sorunu, oluşan yasal engeli aşabildim. Bu durum kariyerimde yöneticilerimin dikkatini çekmem konusunda bir hayli işime yaradı diyebilirim. Şirketi tazminat ödemekten kurtardık. Ayrıca şirketin insan kaynakları departmanında yasal sorun oluşturabilecek başka durumlar olup olmadığının belirlenmesi görevi de bana verildi. Biraz yorucu olsa da birçok sözleşmeyi tekrar ve detaylı olarak gözden geçirmiş oldum ve mevzuat konusunda da daha doğrusu mevzuatı yaşanan durumları çözebilecek şekilde yorumlayabilme konusunda da epey mesafe aldığımı hissediyorum.

Meb Akademi’ye ve Cumali hocama katkılarından dolayı teşekkür ederim.

***

Emrah Yıldırm Öncelikle insan kaynakları uzmanı olacakların çok fayda sağlayacağı bir eğitim. Eğitim ve eğiticilerden çok memnun kaldım öğrendiklerimi iş hayatımda rahatlıkla uygulayabileceğim. Çok teşekkürler.

Esra Güven Sıcak, samimi sadece eğitim kitabına bağlı kalmadan tecrübe destekli olması, eğitim hem eğlenceli hem de uygulamalı anlatıldı ve daha anlaşılır oldu. Verilen tüm emekler için teşekkürler :) :)

Abuseyf Gül Aldığım en uzun eğitimdi, bilgi donanımı açısından çok faydalandım. Hocalarımıza teşekkürü bir borç bilirim. Ahmet Emrah Nalbant Eğitmenlerin ilgisinden dolayı teşekkür ederim. Eğitimin kariyerim açısından çok faydalı olacağını düşünüyorum.

Rojda Yükseleroğlu Gayet memnun kaldım, Eğitmenlerin bilgi ve becerisi gelişime yeterli ve başarılıydı. Faydalı bir eğitim süreci oldu.

Pınar Turpcu Daha önce katıldığım kurslardan çok daha faydalıydı ortam sıcaktı ve eğitmenler çok ilgiliydi ilginize çok teşekkürler.

Onur Kaşlı Kurs süresince görmüş olduğumuz eğitim ve öğretimden memnun kalmış olduğumu belirtmek isterim.Başka bir ilden gelmeme rağmen gördüğüm yakın ilgi için teşekkürler.

İlhan&Duman Avukatlık Ort. Eğitmenlerin farklı karekteristik özellikleri ile ve eğitici yetenekleri ile kendilerini çok güzel dinlettiler. Aktif katılım sağlayarak anlatılanları kolayca kavrayabildim. İlginiz, bilginiz ve güler yüzünüz için teşekkür ederim.

Bilge Gölet İstediğim bilgilere ve eğitime ulaştım. Somut örnekler sunulmasının çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Teşekkürler.

Banu Öztunalı Esprili, güler yüzlü, sevecen eğitmenler ile kaliteli bir eğitim aldım. Eğitimciler bana örnek olacak hem teorik hem de pratik uygulamalar ile kendimi geliştirme fırsatı buldum teşekkür ederim.

Selin Gülen Aldığım eğitimin, içeriğinin, sunumunun, süresinin, uygulanabilirliliğinin, eğitim notları ve malzemelerin gayet yeterli olduğunu düşünüyorum.

Canan Özmen - Aferin Gıda - Eğitim gayet memnuniyet vericiydi Melek Hocamın iyi bir öğretici olduğunu düşünüyorum.Teşekkürler.

Selin Okuroğlu Keser - Optima A.Ş. - Eğitim genel olarak uygulama ağırlıklı işlendi güncel bir konu olması nedeni ile İş Güvenliği kısmının biraz daha detaylı olmasını tercih ederdim. Her şey için teşekkürler.

Gamze Çarpar - EMS ELEKTRONİK - Genel olarak eğitim sunumları ve eğitmenlerimizin anlatımından memnun kaldım. Gayet anlaşılır ve özenli ders anlatımı ve uygulamalar tatmin ediciydi teşekkür ederim.

Ayşegül KAYA - HOBİM A.Ş. - Mehmet Hocanın ve Melek Hocanın anlatımları şahaneydi. Eğitimin kısalığı gayet iyi, en azından sıkılmadan işin özünü anlamak en güzeli..

Burcu TARIM - Eğitim oldukça verimli ve güzel geçtiğini düşünüyorum. Bütün eğitmenlere teşekkür ederim. Özellikle Melek Hanım’ın emeklerine ayrıca teşekkür ederim. İş hayatında oldukça işime yaracağını düşünüyorum. Burada olmaktan eğitime katılmaktan son derece memnun kaldım.

YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI EĞİTİMİ

Filiz Özperçin - Entelektüel doyuma ulaşmış deneyimlerini her türlü sosyo kültürel yapıdaki insana aktarabilen özel bir danışmandan eğitim almanın keyfini yaşadım sonsuz teşekkürler. 

Fatma Şengüler - Melek Hanım'ın ilk kez eğitimine katıldım ve kendisini, sunumunu, zaman kullanımını çok beğendim.Bu eğitimin çok yararlı olduğunu ve gerçekten deneyim kattığına inanıyorum. 

Deniz Çelik - Her şey çok profesyonelce ne diyebilirim ki yaptığım her şey eğitimde mevcuttu ancak nasıl daha profesyonelce yaparım sorusunun cevap ve ip uçlarını aldım çok teşekkürler. 

Eğiticinin Eğitimi

Mustafa Avcı (Kalkınma Ajansı) Eğitiminin içeriği faydalı ve doyurucu İhtiyacım olan bilgi ve tecrübeyi kazandığıma inanıyorum. Güzel geçen bir eğitim iyi bir ortamda ve faydalı bir birliktelikle sonuçlandı teşekkür ederim. 

İlkay YENİGÜN - Eğitim süresi çok ideal. Gereksiz şeylerle sıkmıyor. Uygulamalar iş hayatından seçilmiş harikaydınız çok teşekkürler her şey için.         

Yeşim Buyurgan (Mustafa Nevzat İlaç) - Melek Yeşilli Hanım ile eğitim çok keyifliydi. Konuya hakimiyeti, anlatım dili, araştırıcı yönünün eğitime yansıması ve samimiyeti beklentimi karşıladı. Soru cevaplamaktaki özeni, bilgi aktarımı ve gerçekçi yaklaşımı etkileyiciydi, eğitmende olması gereken özellikler ve hazırlığın önemi ile ilgili bakış açımı genişletti ve bilgi birikiminin öneminin farkına varmamı sağladı,. Aldığım mesajlar da diğer bir katkıydı teşekkürler.

Yıldız Aydoğan   (Vodasoft) - Eğitim inandırıcılığı yüksek bir eğitimdi, Melek Hoca her daim bizi canlı ve ilgili tuttu. Eğitim ayrıca iyi bir geri bildirim sağladı.Yaptığım işi değerlendirme ve eksik yönlerimin farkına varma fırsatı sundu.Hocamın motivasyonu sayesinde sunumumdaki eksiklere ve yetersiz hazırlığıma rağmen sunum yaparken heyecanlanmadım ve kendimi çok iyi hissettim.Vaktimi iyi bir şekilde değerlendirmeme sebep olduğunuz için teşekkür ederim.

Kemal Baydar - Eğiticinin Eğitiminde Melek Hanım ve Adnan Bey’in eğitim dili ve vermiş oldukları örnekler çok güncel ve uygulanabilirdi, özellikle kamera çekimleri ile yapmış oldukları geri bildirimlerde kendimi seyrederken eğitimlerde ne kadar yapıcı ve doğru bir bakış açısına ihtiyaç duyulduğunu bir kez daha fark ettim teşekkürler hocalarım.

Sosyal Güvenlik Uzmanlığı Eğitimi

Banu GÖKAY - Eğitimciler çok enerjik ve konularına hâkim  programın devam edilebilirliğine çok güzel katkıları var. Eğitim güzel ve faydalıydı. Bana yeni bilgiler kattığına inanıyorum. Amacım uygulamalarında öğrendiğim yöntemleri en kısa sürede işimde gerçekleştirmek.

 

Samet Sancaklı Cumali hocam merhaba, geçtiğimiz günlerde bir firmaya personel işleri departmanı için iş görüşmesine gittim,mülakatı yapan kişi brüt maaşı 2000 tl olan bir personelin net maaşını hesaplamamı istedi ve bende ilgili hesaplamayı (bordrolamayı) kağıt üzerinde sorunsuz yaptım, görüşmeyi yapan kişi bu alanda deneyimim olmadığını,sadece kurs eğitimi aldığımı öğrenince şaşırdı ve deneyimim olmamasına ve sadece bir kurs eğitimine göre gayet başarılı olduğumu söyledi. İlginiz ve verdiğiniz kaliteli eğitim için teşekkür ederim :)

MELİKE ARZUM GÖK - GÖRKEM GİYİM SAN. TİC. A.Ş. Yapılan eğitimden çok memnun kaldım. Özellikle Hoca’nın anlatımını çok beğendim. Bu eğitimin bana çok şey kattığını düşünüyorum. Kurumun diğer eğitimlerine de katılmayı düşünüyorum.

DİĞER EĞİTİMLER (FİNANS, YÖNETİM, İLETİŞİM)

Tamer Efe (Yönetim Teknikleri Eğitimi) - Eğitimin sunumu çok akıcı ve gerçek olayları kapsıyordu çok memnun kaldım.Her bilginin iş yaşantımda kullanabileceğime inanıyorum. 

Muhammed Özgür (İletişim Teknikleri Eğitimi) - Eğitimden büyük keyif aldım, özellikle teşekkür ederim, benim için güzel bir eğitim zamanı oldu. 

Selin AYKAN - (Finans Eğitimi) Finans yönetimi konusunda değerli paylaşımları nedeni ile Kadir Hocama teşekkür ederim. Bir ay her hafta sonu eğitimlere katılmak benim için çok yorucu geçecek diye korkuyordum ama ortam ve herkes o kadar sıcaktı ki zamanın nasıl geçtiğini anlayamadım.