melek yeşilliMelek Yeşilli 1985 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Fakültesinden mezun olmuştur.

İş hayatına AYGAZ A.Ş. de satış destek asistanı olarak başlamıştır. Daha sonra Moulinex Turkey’de ve Koçak İlaç A.Ş’de satış ve satınalma departmanlarında sorumlu düzeyde görev yapmıştır. 1994 yılında Pars McCann Ericson Reklam Ajansı’nda medya direktörlüğü (Turkcell, Superonline, Aytaç Gıda ) yanısıra eğitim planlama ve iç eğitim koordinatörlüğü konularında görev yapmıştır.

1999 yılından itibaren eğitim sektöründe çeşitli alanlarda uzmanlaşan Yeşilli 2001 yılı itibarı ile, Akademik Platform Eğitim ve Danışmanlık bünyesinde Eğitmen, Yönetici Koçluğu ve Yönetim Danışmanlığı yapmaktadır. 

Yıldız Teknik Üniversitesinde Yetişkin ve Çocuk Eğitimi konusunda formasyon, İnsan Kaynakları ve Yetişkin Eğitimi konusunda MBA yapmıştır ve The Coaching Consultancy onaylı koçluk sertifikasına sahiptir. Bireysel ve yönetim koçluğu alanında bireylere ve kurumlara danışmanlık yapmaktadır.

2005-2009 yıllarında özel istihdam bürosu olarak faaliyet gösteren Akademik Platform’da personel seçme ve yerleştirme danışmanlığı ve
mülakat merkezinde koordinatör olarak görev yapmıştır.

2009-2011 yıllarında T. Halk Bankası müfettiş yardımcılarına verilen eğitimlerde eğitim koordinatörlüğü görevinde bulunmuştur.

2001 yılından bu güne sanayi, finans ve hizmet sektöründe yer alan 1000'i aşkın firmanın  15000′i aşan sayıda  personeline  verilen eğitim ve danışmanlık hizmetlerinde koordinatör, proje sorumlusu ve eğitmen olarak yer almıştır.

Yaşam enerjisini öncelikle oğlundan ve doğadan almaktadır. Etkin bir doğa yürüyüşçüsüdür. Dağ ve doğa sporları ve kampçılık ilgi alanlarındadır.

Google Plus: https://plus.google.com/107215002745842526571/

Blog: www.melekyesilli.com