İNSAN KAYNAKLARI UZMANLIK EĞİTİMİ

 

Melisa GÜRBAYIR: Meb Akademi’den İnsan Kaynakları eğitimi aldım. Hocamız Cumali Hocamın büyük gayreti ve desteği ile çok faydalı ve dolu dolu bir eğitim oldu. Fakat eğitimin bu kadar işime yarayacağını düşünmemiştim açıkçası. Daha çok meb onaylı sertifika almak amacındaydım.

Geçen gün iş yerinde yaşadığım bir olaydan sonra bu yazıyı yazmaya ve MEB Akademi’ye göndermeye karar verdim. Umarım sitede yayınlanır.

Özellikle şirkette yaşanan pek çok problemin insan kaynakları departmanı tarafından çözülmesi gerektiği ön yargısı genelde biz ik profesyonellerinin en ciddi handikaplarından birisidir. Sizler de benzer sorunlar yaşamışsınızdır. Üst yönetimin aldığı kararların sebep olduğu bazı yasal problemleri de aşmak insan kaynakları profesyonellerine düşer.

Meb Akademi’den yani değerli hocamdan iş sözleşmeleri ve iş akitlerinin feshi konusunda aldığım bilgiler çok işime yaradı gerçekten. Hocamız tecrübelerini de bizimle paylaştığı için yaşanan sorunu, oluşan yasal engeli aşabildim. Bu durum kariyerimde yöneticilerimin dikkatini çekmem konusunda bir hayli işime yaradı diyebilirim. Şirketi tazminat ödemekten kurtardık. Ayrıca şirketin insan kaynakları departmanında yasal sorun oluşturabilecek başka durumlar olup olmadığının belirlenmesi görevi de bana verildi. Biraz yorucu olsa da birçok sözleşmeyi tekrar ve detaylı olarak gözden geçirmiş oldum ve mevzuat konusunda da daha doğrusu mevzuatı yaşanan durumları çözebilecek şekilde yorumlayabilme konusunda da epey mesafe aldığımı hissediyorum.

Meb Akademi’ye ve Cumali hocama katkılarından dolayı teşekkür ederim.

Airtech Hygiene Kurs süresi boyunca ve sonrasındaki ilgilerinden dolayı eğitmenlerimin ilgisi ve bilgisine çok teşekkür ederim. Aldığım sertifikam iş bulmam ve işimde ilerlemem adına bana çok büyük katkı sağlayacak Kursa katılmaya karar verirken sizi seçtiğim için çok şanslı olduğumu hissettim. Katılmak istediğim diğer eğitimler için de iletişime geçeceğim.

MC Tekstil İnternetten size tesadüfen ulaştım endişem vardı önceden bilgim olmadığı için ama çok memnun kaldım iyi ki sizinle tanıştım.

Medipol Gayet anlaşılır bir eğitimdi içeriği ve eğitim kadrosu başarılı bir eğitim geçirdik. Çok memnun kaldım. Bana çok şey kattığına inanıyorum emeği geçen herkese teşekkürler ederim.

Emrah Yıldırm Öncelikle insan kaynakları uzmanı olacakların çok fayda sağlayacağı bir eğitim. Eğitim ve eğiticilerden çok memnun kaldım öğrendiklerimi iş hayatımda rahatlıkla uygulayabileceğim. Çok teşekkürler.

Esra Güven Sıcak, samimi sadece eğitim kitabına bağlı kalmadan tecrübe destekli olması, eğitim hem eğlenceli hem de uygulamalı anlatıldı ve daha anlaşılır oldu. Verilen tüm emekler için teşekkürler :) :)

Ak-ay Elektrik İnsan Kaynakları Uzmanlığı eğitimi içerik ve konular açısından gayet yeterliydi örnek uygulamalarla pekiştirilmiş anlatıldı.

Abuseyf Gül Aldığım en uzun eğitimdi, bilgi donanımı açısından çok faydalandım. Hocalarımıza teşekkürü bir borç bilirim.

Ahmet Emrah Nalbant Eğitmenlerin ilgisinden dolayı teşekkür ederim. Eğitimin kariyerim açısından çok faydalı olacağını düşünüyorum. 

Rojda Yükseleroğlu Gayet memnun kaldım, Eğitmenlerin bilgi ve becerisi gelişime yeterli ve başarılıydı. Faydalı bir eğitim süreci oldu

Pınar Turpcu Daha önce katıldığım kurslardan çok daha faydalıydı ortam sıcaktı ve eğitmenler çok ilgiliydi ilginize çok teşekkürler

Melen Denizcilik Eğitim işimde yükselme olanağı ve proseslere uygun çalışma imkanı sağlayacağını düşünüyorum. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Onur Kaşlı Kurs süresince görmüş olduğumuz eğitim ve öğretimden memnun kalmış olduğumu belirtmek isterim.Başka bir ilden gelmeme rağmen gördüğüm yakın ilgi için teşekkürler.

İlhan&Duman Avukatlık Ort. Eğitmenlerin farklı karekteristik özellikleri ile ve eğitici yetenekleri ile kendilerini çok güzel dinlettiler. Aktif katılım sağlayarak anlatılanları kolayca kavrayabildim. İlginiz, bilginiz ve güler yüzünüz için teşekkür ederim.

Bilge Gölet İstediğim bilgilere ve eğitime ulaştım. Somut örnekler sunulmasının çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Teşekkürler

Selin Güven Aldığım eğitimin içeriğinin, sunumunun, süresinin ve uygulanabilirliğin kitap ve CD nin çok yeterli olduğunu düşünüyorum.

Banu Öztunalı Esprili, güler yüzlü, sevecen eğitimciler ile kaliteli bir eğitim aldığımı düşünüyorum. Eğitimcileri kendime örnek aldım. Verilen eğitim hem uygulamalı olduğundan kendimi geliştirme fırsatı buldum teşekkür ederim.

EMES Elektronik Genel olarak hocalarımızın anlatımı ve sunumu konusunda sıkıntı yaşamadım. Gayet anlaşılır ve özenli ders anlatılıyor. Teşekkür ederim.

Banu Öztunalı Esprili, güler yüzlü, sevecen eğitmenler ile kaliteli bir eğitim aldım. Eğitimciler bana örnek olacak hem teorik hem de pratik uygulamalar ile kendimi geliştirme fırsatı buldum teşekkür ederim.

Selin Gülen Aldığım eğitimin, içeriğinin, sunumunun, süresinin, uygulanabilirliliğinin, eğitim notları ve malzemelerin gayet yeterli olduğunu düşünüyorum.

Canan Özmen - Aferin Gıda - Eğitim gayet memnuniyet vericiydi Melek Hocamın iyi bir öğretici olduğunu düşünüyorum.Teşekkürler.

Selin Okuroğlu Keser - Optima A.Ş. - Eğitim genel olarak uygulama ağırlıklı işlendi güncel bir konu olması nedeni ile İş Güvenliği kısmının biraz daha detaylı olmasını tercih ederdim. Her şey için teşekkürler.

Gamze Çarpar - EMS ELEKTRONİK - Genel olarak eğitim sunumları ve eğitmenlerimizin anlatımından memnun kaldım. Gayet anlaşılır ve özenli ders anlatımı ve uygulamalar tatmin ediciydi teşekkür ederim.

Ayşegül KAYA - HOBİM A.Ş. - Mehmet Hocanın ve Melek Hocanın anlatımları şahaneydi. Eğitimin kısalığı gayet iyi, en azından sıkılmadan işin özünü anlamak en güzeli..

Burcu TARIM - Eğitim oldukça verimli ve güzel geçtiğini düşünüyorum. Bütün eğitmenlere teşekkür ederim. Özellikle Melek Hanım’ın emeklerine ayrıca teşekkür ederim. İş hayatında oldukça işime yaracağını düşünüyorum. Burada olmaktan eğitime katılmaktan son derece memnun kaldım.

YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI EĞİTİMİ

Filiz Özperçin - Entelektüel doyuma ulaşmış deneyimlerini her türlü sosyo kültürel yapıdaki insana aktarabilen özel bir danışmandan eğitim almanın keyfini yaşadım sonsuz teşekkürler. 

Fatma Şengüler - Melek Hanım'ın ilk kez eğitimine katıldım ve kendisini, sunumunu, zaman kullanımını çok beğendim.Bu eğitimin çok yararlı olduğunu ve gerçekten deneyim kattığına inanıyorum. 

Deniz Çelik - Her şey çok profesyonelce ne diyebilirim ki yaptığım her şey eğitimde mevcuttu ancak nasıl daha profesyonelce yaparım sorusunun cevap ve ip uçlarını aldım çok teşekkürler. 

Eğiticinin Eğitimi

Mustafa Avcı Kalkınma Ajansı Eğitiminin içeriği faydalı ve doyurucu İhtiyacım olan bilgi ve tecrübeyi kazandığıma inanıyorum. Güzel geçen bir eğitim iyi bir ortamda ve faydalı bir birliktelikle sonuçlandı teşekkür ederim.

TEB Eğitimi çok beğendim hocalarıma teşekkür ederim.

İlkay YENİGÜN - Eğitim süresi çok ideal. Gereksiz şeylerle sıkmıyor. Uygulamalar iş hayatından seçilmiş harikaydınız çok teşekkürler her şey için.         

Yeşim Buyurgan (Mustafa Nevzat İlaç) - Melek Yeşilli Hanım ile eğitim çok keyifliydi. Konuya hakimiyeti, anlatım dili, araştırıcı yönünün eğitime yansıması ve samimiyeti beklentimi karşıladı. Soru cevaplamaktaki özeni, bilgi aktarımı ve gerçekçi yaklaşımı etkileyiciydi, eğitmende olması gereken özellikler ve hazırlığın önemi ile ilgili bakış açımı genişletti ve bilgi birikiminin öneminin farkına varmamı sağladı,. Aldığım mesajlar da diğer bir katkıydı teşekkürler.

Yıldız Aydoğan   (Vodasoft) - Eğitim inandırıcılığı yüksek bir eğitimdi, Melek Hoca her daim bizi canlı ve ilgili tuttu. Eğitim ayrıca iyi bir geri bildirim sağladı.Yaptığım işi değerlendirme ve eksik yönlerimin farkına varma fırsatı sundu.Hocamın motivasyonu sayesinde sunumumdaki eksiklere ve yetersiz hazırlığıma rağmen sunum yaparken heyecanlanmadım ve kendimi çok iyi hissettim.Vaktimi iyi bir şekilde değerlendirmeme sebep olduğunuz için teşekkür ederim.

Kemal Baydar - Eğiticinin Eğitiminde Melek Hanım ve Adnan Bey’in eğitim dili ve vermiş oldukları örnekler çok güncel ve uygulanabilirdi, özellikle kamera çekimleri ile yapmış oldukları geri bildirimlerde kendimi seyrederken eğitimlerde ne kadar yapıcı ve doğru bir bakış açısına ihtiyaç duyulduğunu bir kez daha fark ettim teşekkürler hocalarım. 

 

Sosyal Güvenlik Uzmanlığı Eğitimi

Banu GÖKAY - Eğitimciler çok enerjik ve konularına hâkim  programın devam edilebilirliğine çok güzel katkıları var. Eğitim güzel ve faydalıydı. Bana yeni bilgiler kattığına inanıyorum. Amacım uygulamalarında öğrendiğim yöntemleri en kısa sürede işimde gerçekleştirmek.

Do - Ka Endüstri Özellikle Bordro Uygulamaları çok faydalı oldu.

İdil Baby Verilen eğitimin iş yaşamında önemli katkısı olduğunu düşünüyorum.

Albayraklar Şirketler Grubu Sosyal güvenlik ve personel özlük işleri çalıştığım şirkette yaptığım iş bu  program iş bilgimi  geliştirmeme yardımcı oldu, teşekkür ediyorum.

Samet Sancaklı
Cumali hocam merhaba, geçtiğimiz günlerde bir firmaya personel işleri departmanı için iş görüşmesine gittim,mülakatı yapan kişi brüt maaşı 2000 tl olan bir personelin net maaşını hesaplamamı istedi ve bende ilgili hesaplamayı (bordrolamayı) kağıt üzerinde sorunsuz yaptım, görüşmeyi yapan kişi bu alanda deneyimim olmadığını,sadece kurs eğitimi aldığımı öğrenince şaşırdı ve deneyimim olmamasına ve sadece bir kurs eğitimine göre gayet başarılı olduğumu söyledi. İlginiz ve verdiğiniz kaliteli eğitim için teşekkür ederim :)

MELİKE ARZUM GÖK - GÖRKEM GİYİM SAN. TİC. A.Ş.
Yapılan eğitimden çok memnun kaldım. Özellikle Hoca’nın anlatımını çok beğendim. Bu eğitimin bana çok şey kattığını düşünüyorum. Kurumun diğer eğitimlerine de katılmayı düşünüyorum.

DİĞER EĞİTİMLER (FİNANS, YÖNETİM, İLETİŞİM)

Tamer Efe (Yönetim Teknikleri Eğitimi) - Eğitimin sunumu çok akıcı ve gerçek olayları kapsıyordu çok memnun kaldım.Her bilginin iş yaşantımda kullanabileceğime inanıyorum. 

Muhammed Özgür (İletişim Teknikleri Eğitimi) - Eğitimden büyük keyif aldım, özellikle teşekkür ederim, benim için güzel bir eğitim zamanı oldu. 

Selin AYKAN - (Finans Eğitimi) Finans yönetimi konusunda değerli paylaşımları nedeni ile Kadir Hocama teşekkür ederim. Bir ay her hafta sonu eğitimlere katılmak benim için çok yorucu geçecek diye korkuyordum ama ortam ve herkes o kadar sıcaktı ki zamanın nasıl geçtiğini anlayamadım.