Melisa GÜRBAYIR: Meb Akademi’den İnsan Kaynakları eğitimi aldım. Hocamız Cumali Hocamın büyük gayreti ve desteği ile çok faydalı ve dolu dolu bir eğitim oldu. Fakat eğitimin bu kadar işime yarayacağını düşünmemiştim açıkçası. Daha çok meb onaylı sertifika almak amacındaydım.

Geçen gün iş yerinde yaşadığım bir olaydan sonra bu yazıyı yazmaya ve MEB Akademi’ye göndermeye karar verdim. Umarım sitede yayınlanır.

Özellikle şirkette yaşanan pek çok problemin insan kaynakları departmanı tarafından çözülmesi gerektiği ön yargısı genelde biz ik profesyonellerinin en ciddi handikaplarından birisidir. Sizler de benzer sorunlar yaşamışsınızdır. Üst yönetimin aldığı kararların sebep olduğu bazı yasal problemleri de aşmak insan kaynakları profesyonellerine düşer.

Meb Akademi’den yani değerli hocamdan iş sözleşmeleri ve iş akitlerinin feshi konusunda aldığım bilgiler çok işime yaradı gerçekten. Hocamız tecrübelerini de bizimle paylaştığı için yaşanan sorunu, oluşan yasal engeli aşabildim. Bu durum kariyerimde yöneticilerimin dikkatini çekmem konusunda bir hayli işime yaradı diyebilirim. Şirketi tazminat ödemekten kurtardık. Ayrıca şirketin insan kaynakları departmanında yasal sorun oluşturabilecek başka durumlar olup olmadığının belirlenmesi görevi de bana verildi. Biraz yorucu olsa da birçok sözleşmeyi tekrar ve detaylı olarak gözden geçirmiş oldum ve mevzuat konusunda da daha doğrusu mevzuatı yaşanan durumları çözebilecek şekilde yorumlayabilme konusunda da epey mesafe aldığımı hissediyorum.

Meb Akademi’ye ve Cumali hocama katkılarından dolayı teşekkür ederim.

Airtech Hygiene Kurs süresi boyunca ve sonrasındaki ilgilerinden dolayı eğitmenlerimin ilgisi ve bilgisine çok teşekkür ederim. Aldığım sertifikam iş bulmam ve işimde ilerlemem adına bana çok büyük katkı sağlayacak Kursa katılmaya karar verirken sizi seçtiğim için çok şanslı olduğumu hissettim. Katılmak istediğim diğer eğitimler için de iletişime geçeceğim.

MC Tekstil İnternetten size tesadüfen ulaştım endişem vardı önceden bilgim olmadığı için ama çok memnun kaldım iyi ki sizinle tanıştım.

Medipol Gayet anlaşılır bir eğitimdi içeriği ve eğitim kadrosu başarılı bir eğitim geçirdik. Çok memnun kaldım. Bana çok şey kattığına inanıyorum emeği geçen herkese teşekkürler ederim.

Emrah Yıldırm Öncelikle insan kaynakları uzmanı olacakların çok fayda sağlayacağı bir eğitim. Eğitim ve eğiticilerden çok memnun kaldım öğrendiklerimi iş hayatımda rahatlıkla uygulayabileceğim. Çok teşekkürler.

Esra Güven Sıcak, samimi sadece eğitim kitabına bağlı kalmadan tecrübe destekli olması, eğitim hem eğlenceli hem de uygulamalı anlatıldı ve daha anlaşılır oldu. Verilen tüm emekler için teşekkürler :) :)

Ak-ay Elektrik İnsan Kaynakları Uzmanlığı eğitimi içerik ve konular açısından gayet yeterliydi örnek uygulamalarla pekiştirilmiş anlatıldı.

 

Abuseyf Gül Aldığım en uzun eğitimdi, bilgi donanımı açısından çok faydalandım. Hocalarımıza teşekkürü bir borç bilirim.

Ahmet Emrah Nalbant Eğitmenlerin ilgisinden dolayı teşekkür ederim. Eğitimin kariyerim açısından çok faydalı olacağını düşünüyorum. 

Rojda Yükseleroğlu Gayet memnun kaldım, Eğitmenlerin bilgi ve becerisi gelişime yeterli ve başarılıydı. Faydalı bir eğitim süreci oldu

Pınar Turpcu Daha önce katıldığım kurslardan çok daha faydalıydı ortam sıcaktı ve eğitmenler çok ilgiliydi ilginize çok teşekkürler

Melen Denizcilik Eğitim işimde yükselme olanağı ve proseslere uygun çalışma imkanı sağlayacağını düşünüyorum. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Onur Kaşlı Kurs süresince görmüş olduğumuz eğitim ve öğretimden memnun kalmış olduğumu belirtmek isterim.Başka bir ilden gelmeme rağmen gördüğüm yakın ilgi için teşekkürler.

İlhan&Duman Avukatlık Ort. Eğitmenlerin farklı karekteristik özellikleri ile ve eğitici yetenekleri ile kendilerini çok güzel dinlettiler. Aktif katılım sağlayarak anlatılanları kolayca kavrayabildim. İlginiz, bilginiz ve güler yüzünüz için teşekkür ederim.

Bilge Gölet İstediğim bilgilere ve eğitime ulaştım. Somut örnekler sunulmasının çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Teşekkürler

Selin Güven Aldığım eğitimin içeriğinin, sunumunun, süresinin ve uygulanabilirliğin kitap ve CD nin çok yeterli olduğunu düşünüyorum.

Banu Öztunalı Esprili, güler yüzlü, sevecen eğitimciler ile kaliteli bir eğitim aldığımı düşünüyorum. Eğitimcileri kendime örnek aldım. Verilen eğitim hem uygulamalı olduğundan kendimi geliştirme fırsatı buldum teşekkür ederim.

EMES Elektronik Genel olarak hocalarımızın anlatımı ve sunumu konusunda sıkıntı yaşamadım. Gayet anlaşılır ve özenli ders anlatılıyor. Teşekkür ederim.

Banu Öztunalı Esprili, güler yüzlü, sevecen eğitmenler ile kaliteli bir eğitim aldım. Eğitimciler bana örnek olacak hem teorik hem de pratik uygulamalar ile kendimi geliştirme fırsatı buldum teşekkür ederim.

Selin Gülen Aldığım eğitimin, içeriğinin, sunumunun, süresinin, uygulanabilirliliğinin, eğitim notları ve malzemelerin gayet yeterli olduğunu düşünüyorum.

Canan Özmen - Aferin Gıda - Eğitim gayet memnuniyet vericiydi Melek Hocamın iyi bir öğretici olduğunu düşünüyorum.Teşekkürler.

Selin Okuroğlu Keser - Optima A.Ş. - Eğitim genel olarak uygulama ağırlıklı işlendi güncel bir konu olması nedeni ile İş Güvenliği kısmının biraz daha detaylı olmasını tercih ederdim. Her şey için teşekkürler.

Gamze Çarpar - EMS ELEKTRONİK - Genel olarak eğitim sunumları ve eğitmenlerimizin anlatımından memnun kaldım. Gayet anlaşılır ve özenli ders anlatımı ve uygulamalar tatmin ediciydi teşekkür ederim.

Ayşegül KAYA - HOBİM A.Ş. - Mehmet Hocanın ve Melek Hocanın anlatımları şahaneydi. Eğitimin kısalığı gayet iyi, en azından sıkılmadan işin özünü anlamak en güzeli..

Burcu TARIM - Eğitim oldukça verimli ve güzel geçtiğini düşünüyorum. Bütün eğitmenlere teşekkür ederim. Özellikle Melek Hanım’ın emeklerine ayrıca teşekkür ederim. İş hayatında oldukça işime yaracağını düşünüyorum. Burada olmaktan eğitime katılmaktan son derece memnun kaldım.