Katılımcı Görüşleri

 meb akademi
Neslihan TELLİ (İstanbul)

İK Departmanı ile ilgili sadece merakımdan dolayı bildiğim sınırlı bilgimin üzerine düşündüğümden çok daha fazlasını eklediniz. Eğitimimiz sayesinde İK ya bakış açım değişti. Bu eğitim bana yalnızca İK açısından değil, hocamızın gerçek bir eğitmen olması, kendini sürekli geliştirmesi, vücut dilini çok iyi kullanması ve deneyimlerinden bize gerçek hayatta unutamayacağımız bilgiler aktarmasıyla çok kalıcı oldu.
MEB AKADEMİ ile İK Uzmanlık Eğitimini aldığım için kendimi özel hissediyorum. Bu eğitim başta benim insan ilişkilerimde ve gireceğim işte çok büyük bir artı. Bu bilgileri bana hayatımda kalıcı olacak şekilde aktardığınız için çok teşekkür ederim.
 
 meb akademi
Fatih KALKAN (İstanbul)

Bugün İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlık dersimizin eğitimleri ile son dersimiz, gönül isterdi ki daha çok zaman geçirelim. Eğitmenlerimizin anlattıkları her konuyu sorgulamaları beni çok etkiledi. Bu sebepten ötürü eğitmenlerimizin ders anlatış şekilleri beni çok etkiledi ve bu benim şansım olsa gerek diye düşündüm. Eğitimin içeriğinin anlaşılır ve kalıcı olması için tüm uygulamaları ustalıkla kullanıyor ve biliyorlar. Katılımcıyı konuya çekmeyi çok iyi başarıyorlar.

Başarılarınızın devamını dilerim.
 
 
 Tülay ÜÇKARDEŞ (İstanbul)

Bu eğitim süresinde kendimde olan eksiklikleri tespit etmeme, farkındalık yaratarak İK eğitimini hem sözel hemde uygulamalı olarak öğrenmeme sebep oldu. Hocalarımızın samimi, içten ve öğretme isteği ile dolu olduğu aşikardır. Dikkat ölçme, öğretiklerini eneyerek eğitime büyük katkısı olduğunu düşünüyorum. Bu kadar dolu ve bildiklerini bu kadar yalın bir şekilde v örnekleme yaparak anlattıkları için kendilerine teşekkür ederim.İyi ki tanımışım, iyiki yolum düşmüş, iyi ki bu eğitimi almışım. Kesinlikle çok faydası olduğunu düşünyorum. (En önemlisi farkındalık yarattı.)
 
 
 Seval ARILI KOCA (İstanbul)

Eğitim, firmamda maliyet muhasebesi uygulamalarını başlatmak ve yürütmek adına çok faydalı oldu. Maliyet muhasebesinin temellerini çok iyi oturttuk. Hocamızın ders anlatırken yarattığı samimi ortam eğitimlerin çok keyifli ve daha anlaşılır olmasında çok katkıda bulundu. 
 
 
 Duygu DEMİR (İstanbul)

Maliyet muhasebesi eğitimi zaman, anlatım ve eğitim notları olarak çok iyiydi. Çalıştığım şirkette Muhasebe-Bütçe-Finans alanına çalıştığımdan bu eğitimin bana katkısı çok oldu. Özellikle anlatım akıcı ve çok eğlenceliydi. Hiç sıkılmadan öğrendiğimi düşünüyorum. Hem işyeri hemde eğitimde muhasebenin içinde olmak yorucu olacak diye çok korktum ama hiç öyle olmadı. Farklı ve eğlenceli eğitim için teşekkürler.
 
KATILIMCILARIMIZIN TAVSİYE ETTİKLERİ MEB ONAYLI EĞİTİMLERİMİZİ İNCELEDİNİZ Mİ?

 

Melisa GÜRBAYIR: Meb Akademi’den İnsan Kaynakları eğitimi aldım. Hocamız Cumali Hocamın büyük gayreti ve desteği ile çok faydalı ve dolu dolu bir eğitim oldu. Fakat eğitimin bu kadar işime yarayacağını düşünmemiştim açıkçası. Daha çok meb onaylı sertifika almak amacındaydım.

Geçen gün iş yerinde yaşadığım bir olaydan sonra bu yazıyı yazmaya ve MEB Akademi’ye göndermeye karar verdim. Umarım sitede yayınlanır.

Özellikle şirkette yaşanan pek çok problemin insan kaynakları departmanı tarafından çözülmesi gerektiği ön yargısı genelde biz ik profesyonellerinin en ciddi handikaplarından birisidir. Sizler de benzer sorunlar yaşamışsınızdır. Üst yönetimin aldığı kararların sebep olduğu bazı yasal problemleri de aşmak insan kaynakları profesyonellerine düşer.

Meb Akademi’den yani değerli hocamdan iş sözleşmeleri ve iş akitlerinin feshi konusunda aldığım bilgiler çok işime yaradı gerçekten. Hocamız tecrübelerini de bizimle paylaştığı için yaşanan sorunu, oluşan yasal engeli aşabildim. Bu durum kariyerimde yöneticilerimin dikkatini çekmem konusunda bir hayli işime yaradı diyebilirim. Şirketi tazminat ödemekten kurtardık. Ayrıca şirketin insan kaynakları departmanında yasal sorun oluşturabilecek başka durumlar olup olmadığının belirlenmesi görevi de bana verildi. Biraz yorucu olsa da birçok sözleşmeyi tekrar ve detaylı olarak gözden geçirmiş oldum ve mevzuat konusunda da daha doğrusu mevzuatı yaşanan durumları çözebilecek şekilde yorumlayabilme konusunda da epey mesafe aldığımı hissediyorum.

Meb Akademi’ye ve Cumali hocama katkılarından dolayı teşekkür ederim.

Airtech Hygiene Kurs süresi boyunca ve sonrasındaki ilgilerinden dolayı eğitmenlerimin ilgisi ve bilgisine çok teşekkür ederim. Aldığım sertifikam iş bulmam ve işimde ilerlemem adına bana çok büyük katkı sağlayacak Kursa katılmaya karar verirken sizi seçtiğim için çok şanslı olduğumu hissettim. Katılmak istediğim diğer eğitimler için de iletişime geçeceğim.

MC Tekstil İnternetten size tesadüfen ulaştım endişem vardı önceden bilgim olmadığı için ama çok memnun kaldım iyi ki sizinle tanıştım.

Medipol Gayet anlaşılır bir eğitimdi içeriği ve eğitim kadrosu başarılı bir eğitim geçirdik. Çok memnun kaldım. Bana çok şey kattığına inanıyorum emeği geçen herkese teşekkürler ederim.

Emrah Yıldırm Öncelikle insan kaynakları uzmanı olacakların çok fayda sağlayacağı bir eğitim. Eğitim ve eğiticilerden çok memnun kaldım öğrendiklerimi iş hayatımda rahatlıkla uygulayabileceğim. Çok teşekkürler.

Esra Güven Sıcak, samimi sadece eğitim kitabına bağlı kalmadan tecrübe destekli olması, eğitim hem eğlenceli hem de uygulamalı anlatıldı ve daha anlaşılır oldu. Verilen tüm emekler için teşekkürler :) :)

Ak-ay Elektrik İnsan Kaynakları Uzmanlığı eğitimi içerik ve konular açısından gayet yeterliydi örnek uygulamalarla pekiştirilmiş anlatıldı.

Banu GÖKAY - Eğitimciler çok enerjik ve konularına hâkim  programın devam edilebilirliğine çok güzel katkıları var. Eğitim güzel ve faydalıydı. Bana yeni bilgiler kattığına inanıyorum. Amacım uygulamalarında öğrendiğim yöntemleri en kısa sürede işimde gerçekleştirmek.

Do - Ka Endüstri Özellikle Bordro Uygulamaları çok faydalı oldu.

İdil Baby Verilen eğitimin iş yaşamında önemli katkısı olduğunu düşünüyorum.

Albayraklar Şirketler Grubu Sosyal güvenlik ve personel özlük işleri çalıştığım şirkette yaptığım iş bu  program iş bilgimi  geliştirmeme yardımcı oldu, teşekkür ediyorum.

Samet Sancaklı
Cumali hocam merhaba, geçtiğimiz günlerde bir firmaya personel işleri departmanı için iş görüşmesine gittim,mülakatı yapan kişi brüt maaşı 2000 tl olan bir personelin net maaşını hesaplamamı istedi ve bende ilgili hesaplamayı (bordrolamayı) kağıt üzerinde sorunsuz yaptım, görüşmeyi yapan kişi bu alanda deneyimim olmadığını,sadece kurs eğitimi aldığımı öğrenince şaşırdı ve deneyimim olmamasına ve sadece bir kurs eğitimine göre gayet başarılı olduğumu söyledi. İlginiz ve verdiğiniz kaliteli eğitim için teşekkür ederim :)

MELİKE ARZUM GÖK - GÖRKEM GİYİM SAN. TİC. A.Ş.
Yapılan eğitimden çok memnun kaldım. Özellikle Hoca’nın anlatımını çok beğendim. Bu eğitimin bana çok şey kattığını düşünüyorum. Kurumun diğer eğitimlerine de katılmayı düşünüyorum.

Mustafa Avcı Kalkınma Ajansı Eğitiminin içeriği faydalı ve doyurucu İhtiyacım olan bilgi ve tecrübeyi kazandığıma inanıyorum. Güzel geçen bir eğitim iyi bir ortamda ve faydalı bir birliktelikle sonuçlandı teşekkür ederim.

TEB Eğitimi çok beğendim hocalarıma teşekkür ederim.

İlkay YENİGÜN - Eğitim süresi çok ideal. Gereksiz şeylerle sıkmıyor. Uygulamalar iş hayatından seçilmiş harikaydınız çok teşekkürler her şey için.         

Yeşim Buyurgan (Mustafa Nevzat İlaç) - Melek Yeşilli Hanım ile eğitim çok keyifliydi. Konuya hakimiyeti, anlatım dili, araştırıcı yönünün eğitime yansıması ve samimiyeti beklentimi karşıladı. Soru cevaplamaktaki özeni, bilgi aktarımı ve gerçekçi yaklaşımı etkileyiciydi, eğitmende olması gereken özellikler ve hazırlığın önemi ile ilgili bakış açımı genişletti ve bilgi birikiminin öneminin farkına varmamı sağladı,. Aldığım mesajlar da diğer bir katkıydı teşekkürler.

Yıldız Aydoğan   (Vodasoft) - Eğitim inandırıcılığı yüksek bir eğitimdi, Melek Hoca her daim bizi canlı ve ilgili tuttu. Eğitim ayrıca iyi bir geri bildirim sağladı.Yaptığım işi değerlendirme ve eksik yönlerimin farkına varma fırsatı sundu.Hocamın motivasyonu sayesinde sunumumdaki eksiklere ve yetersiz hazırlığıma rağmen sunum yaparken heyecanlanmadım ve kendimi çok iyi hissettim.Vaktimi iyi bir şekilde değerlendirmeme sebep olduğunuz için teşekkür ederim.

Tamer Efe (Yönetim Teknikleri Eğitimi) - Eğitimin sunumu çok akıcı ve gerçek olayları kapsıyordu çok memnun kaldım.Her bilginin iş yaşantımda kullanabileceğime inanıyorum. 

Muhammed Özgür (İletişim Teknikleri Eğitimi) - Eğitimden büyük keyif aldım, özellikle teşekkür ederim, benim için güzel bir eğitim zamanı oldu. 

Selin AYKAN - (Finans Eğitimi) Finans yönetimi konusunda değerli paylaşımları nedeni ile Kadir Hocama teşekkür ederim. Bir ay her hafta sonu eğitimlere katılmak benim için çok yorucu geçecek diye korkuyordum ama ortam ve herkes o kadar sıcaktı ki zamanın nasıl geçtiğini anlayamadım.