eğitimcinin eğitimiİş hayatında şirketlerin rekabet edebilmek ve ayakta kalabilmek için insan kaynaklarının sahip olması gereken bilgi ve becerilerin önemi gittikçe artmaktadır. Sadece çalışanlardan bazılarının belli konularda bilgi ve becerilere sahip olması yetmemekte, şirket çalışanları tarafından bunların herkesçe paylaşılması ve şirketin geneline yayılması gerekmektedir.

Konu bilgi ve becerilerin paylaşımı olunca da, bu paylaşımın gelişigüzel yapılması yerine belli bir sistematik ile yapılması gerekmektedir. İşte bu noktada eğiticinin eğitimi devreye girmekte ve paylaşımın nasıl yapılması gerektiği konusunda katılımcılara yol göstermektedir. Eğitimcinin eğitimi ile katılımcılara; eğitim yöntemleri, eğitim süreci, eğitim ihtiyacının analizi, iletişim becerileri ve etkili sunum teknikleri konularında bilgiler verilmektedir. Eğitimin son aşamasında ise katılımcılar yaptıkları sunumlar ile bilgilerini beceriye dönüştürme fırsatı yakalamaktadırlar. Katılımcılar tarafından yapılan sunumlarda; kendilerine sunumlarını geliştirmeleri için slayt hazırlama tekniklerinden beden dillerini nasıl kullanmaları gerektiğine kadar pek çok konuda geri bildirim verilmekte ve birebir ilgilenilmektedir.

Ayrıca verilen eğitim programının Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olması da eğitimi bir kat daha değerli kılmaktadır. Hatta, katılımcılar eğitim programı sonrasında çifte sertifika sahibi olabilmenin avantajını da yakalamaktadırlar. Eğitim sonrası öncelikle Akademik Platform tarafından hazırlanan katılım sertifikası verilmekte, yapılan sınav ardından ise başarılı olanlara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı başarı sertifikası verilmektedir.

Program Eğitmeni: Melek YEŞİLLİ

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile