• uzem

  MebAkademi uzaktan eğitim merkezi (UZEM), sınıf içi eğitimlere katılmadan uzaktan  eğitim ve MEB onaylı sertifika almak isteyen kursiyerlerimiz için hazırlamış olduğumuz bir platformdur.

  Eğitim süresince eğitmenlerimizle iletişime geçebilir sınav öncesi sınıf içi eğitim desteği alabilirsiniz. 

  İNCELE
 • deneme sınavları

  Ücretsiz online eğiticinin eğitimi, insan kaynakları eğitimi, yangın eğitici eğitimi, halkla ilişkiler eğitimi ve sosyal güvenlik eğitimi deneme sınavlarına katıl, seviyeni test et.

  İNCELE
 • MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMLERİ

  Neden Mesleki Yeterlilik: İş Kanunun 85. Maddesi gereği, Ağır ve Tehlikeli İşlerde çalışanların yaptıkları  işle ilgili Mesleki Eğitim almaları gerekmektedir. 01.01.2009 tarihi itibariyle Ağır ve Tehlikeli işlerde çalışanlar, Mesleki Yeterliliğini belgelemek zorundadır.  www.meslekiyeterlilikegitimleri.com

  İNCELE
 • EĞİTİM GÜNLÜĞÜ

  MEB AKADEMİ'nin gerek akademik kariyerleriyle gerekse profesyonel iş yaşamındaki tecrübeleriyle her biri alanlarında uzman olan eğitmen kadrosu, güncel ve özgün bilgilerini, profesyonel iş tecrübelerini, fikirlerini ve sektörel haberleri buradan sizlerle paylaşıyor.

  İNCELE
 • TAMAMLANAN EĞİTİMLER

  MEB ONAYLI İnsan Kaynakları Eğitimi, Eğiticinin Eğitimi, Finans Eğitimi, Sosyal Güvenlik Eğitimi ve her ay başarıyla tamamlanan tüm eğitimler...

  Eğitimlerimiz sayesinde kariyerinizde daha kalıcı ve daha hızlı adımlar atacaksınız. MEB AKADEMİ olarak MEB Onaylı Eğitimlerimize gittikçe büyüyen ilginize teşekkürler...

  İNCELE

insan kaynakları yönetimi

İnsan kaynakları yönetimde yeni yaklaşımlar, Değişen İnsan Kaynakları Yönetimi

2025 yılına kadar insan kaynaklarını bekleyen değişiklik konusunda İK stratejistleri yaptıkları araştırmalar sonucu tahminlerde bulunmaktadırlar ve öngörülerine göre;

Global piyasalar ve çok kültürlü çalışanların beraberlikleri sonucu yetenekli iş gücünü işletmelerine çekmek için ulusal ve uluslararası şirketler yoğun bir rekabet ortamında yarışmaktadırlar bu duruma yetenekler için küresel savaş tanımı uygun düşmektedir.

İş kişisel yaşam dengesi Y kuşağı ile farklı bir boyut yaşamaktadır,

Daha az iş daha fazla özel yaşam arzusu beraberinde “eğlenceyi iş ortamıma taşı” kavramını ortaya çıkarmıştır. Gary Kurshner’e göre 1980 sonrasında doğan Y kuşağı iş hayatını belirlemeye başladı bireyi daha fazla sorgulayan ve çıkarlarını işletme çıkarları ile örtüştürmeye çalışan bir bakış açıları olması işverenleri çalışma ortamlarını yeniden tasarlamayı zorunlu hale getirmektedir.

Bu nedenle başarılı bir işletme olmak için eğlenceli bir iş ortamı yaratma konusunu artık ciddiye almamız gerektiğidir. (Alan Weber)

Çalışanlar uzun saatlerini ofiste geçirmek yerine yaşamaya daha fazla zaman ayırmak istiyorlar bu esnek ve mobil çalışma koşullarının gelişmesine neden oluyor.

 

Elektronik ortam ve sosyal ağlar, hem bu ortamı  iş için kullanmalarını ve pratik iş yapış şekillerini tetikliyor hem de sosyalleşmelerini geliştirerek konsantrasyon ve çalışma isteklerini azaltıyor

Özellikle sosyalleşmeyi işletme içinde gerçekleştirme olanakları yaratmak, genç çalışanın işte zaman geçirme isteğini ve kurumsal aidiyet duygusunu geliştiriyor.

Katharina Heuer’e göre 2025 yılına kadar çalışan nüfusunun dörtte üçü mobil ve yarı zamanlı çalışma ortamına geçecek.

Çalışanların küresel yapıda olması; farklı dil, kültür ve bakış açısına sahip demografik özellikleri homojen olmayan yeteneklerin işletmeye çekilmesi ve yönetilmesi konusunda insan kaynaklarının stratejileri ve fonksiyonlarını gelişecek.

Tüm bu gelişimlerin ışığında güncel insan kaynakları yönetimi stratejilerini aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz,

- Mutlu çalışan yönetimi

- Marka işveren olmak

- İK nın sosyal medya becerilerinin geliştirilmesi

- Özellikle tablet ve akıllı telefonların yaygın kullanımı sonrası eğitimde elektronik ortam kullanmak; uzaktan eğitim ve özellikle webinar sistemlerden giderek daha fazla yararlanmak.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile